Друзі! На час карантину працюємо онлайн та за попереднім записом 0671603616 - viber/telegram.
UA EN
Години роботи: Пн-Пт: 10:00 - 18:00 | Сб: з 11:00-15:00 Нд: вихідний
(067) 160-36-16 (097) 921-52-05
З нами тепліше!
Замовити тур?

Перший політ: корисна інфо для тих, хто вперше летить літаком

18 вересня 2019г. в 14:37

Якщо ви подорожуєте літаком вперше або дуже рідко, ця пам'ятка для вас.

Отже, настав час довгоочікуваної відпустки і валізи зібрані. Перед виходом з будинку, будь ласка, перевірте документи, квитки і гроші.

По приїзді в аеропорт на вас чекають три обов'язкових етапи перед посадкою на літак:

  • Реєстрація, здача багажу
  • Митний контроль
  • Паспортний контроль

Реєстрація

В аеропорт необхідно приїхати заздалегідь, приблизно за 2,5-3 години. Реєстрація пасажирів починається за 2 години і закінчується за 40 хвилин до відльоту. Якщо ви залишаєте Єврозону і бажаєте повернути податки за покупки Tax Free, то в аеропорт потрібно приїхати за 3-3,5 години. Заповнення документів займає певний час і до стійки повернення податків може бути черга.

Реєстрацію на рейс можна оформити кількома методами:

  1. На стійці реєстрації
  2. Використовуючи автомат для реєстрації
  3. On-line реєстрація на рейс по інтернету

Варіант 1. На стійці реєстрації — традиційно.

По приїзді в аеропорт потрібно знайти табло з інформацією про рейси. Навпроти кожного рейсу зазначено актуальний стан та номери реєстраційних стійок. Ставайте в чергу. Тримайте напоготові паспорт і квиток.

Співробітник аеропорту перевірить необхідні дані, у тому числі і візу. Ваш багаж зважується (про норми багажу запитуйте у своєї авіакомпанії) і до нього прикріплюється багажна бірка. Потім ваш багаж по стрічці надсилається для завантаження на борт літака. Ви отримуєте посадковий талон із зазначенням номера місця в салоні і талон про здачу багажу.

Варіант 2. Автомат для реєстрації на рейс

Автомати розташовуються в аеропорту і виглядають приблизно так.

Користуватися ними досить просто.

Крок 1.

Вставити ваш паспорт або карту постійного пасажира. Також можна ввести номер вашого квитка або номер бронювання. На екрані ви побачите всю інформацію про ваш рейс (з урахуванням транзитних рейсів).

Крок 2.

Обираєте місця в літаку. Також є можливість замовити й оплатити додаткові послуги: підвищити клас перельоту, вибрати місця в Зоні Комфорту. Також є можливість зареєструвати пасажирів, які подорожують з вами і вибрати місця поруч.

Крок 3.

Роздрукуйте посадковий талон. При транзитних рейсах їх буде декілька.

Варіант 3. On-line реєстрація на рейс по Інтернету

За добу до вильоту ви отримуєте на електронну пошту, вказану при купівлі квитка, нагадування від авіакомпанії про свій рейс. У цьому ж листі вам запропонують зареєструватися на рейс онлайн за посиланням.

Електронна реєстрація на рейс виглядає наступним чином:

Крок 1. Реєстрація

На сайті авіакомпанії в розділі «Check in online» введіть номер квитка або номер бронювання.

За цим посиланням ви побачите, як виглядає вікно реєстрації на рейс online Мау:

МАУ - онлайн-реєстрація на рейс

Крок 2. Місце і багаж

Перевірте всю інформацію про політ. Вибиріть місця собі і пасажирам, які подорожують з вами. Зареєструйте багаж, що перевищує норму. Також ви маєте можливість замовити і сплатити додатковий комфорт: підвищити клас перельоту, вибрати місця в Зоні Комфорту.

Крок 3. Посадковий талон

Отримайте посадочні талони в електронному вигляді або sms на мобільний. Дані талони нічим не відрізняються від тих, що видаються в аеропорту, і містять всю інформацію про політ і штрих-код, який сканується при посадці.

Посадковий талон можна отримати двома варіантами:

По електронній пошті. Ви їх можете роздрукувати на принтері вдома (в офісі) або в аеропорту в автоматі для реєстрації.
Sms на мобільний. При заповненні особистої інформації ви вказуєте свій мобільний номер у відповідному полі. Ваш телефон повинен мати доступ до інтернету.

Дана послуга дозволяє вам уникнути довгих черг біля стійок реєстрації і приїхати в аеропорт менш ніж за 2 години і вільний час провести в магазинах Duty free.

Митний контроль в аеропорту.

Після реєстрації проходимо митний контроль.

Завдання митного контролю — перевірити ваші речі та предмети (ручну поклажу, одяг) на дозволені до вивезення, відповідно до Законодавства країни, яку ви залишаєте. На митному контролі є дві зони:

Червоний коридор. Пасажирам, які перевозять велику суму грошей (більше 10 000 доларів США), предмети старовини і мистецтва (антикваріат), коштовності, зброю та інші предмети, які вимагають узгодження митної служби, необхідно задекларувати їх. Бланк видається безкоштовно співробітниками митниці.
Зелений коридор. Декларувати нічого не потрібно, всі речі і предмети у вашій ручної поклажі не заборонені і не обмежені до вивозу.

Зазвичай нам, туристам, необхідно до Зеленого коридору.

Ваші речі по стрічці проїжджають сканер, і співробітник митної служби бачить на екрані всі предмети. Рідини, обсягом понад 100 ml, будуть вилучатися (докладніше читайте в статті Багаж і ручна поклажа).

Крім сканування ваших речей, огляду піддають вас особисто. Вам необхідно пройти металодетектор, при цьому пояс, годинник, мобільний телефон потрібно залишити на стрічці сканування. Іноді вас можуть помацати і попросити зняти взуття. Вся процедура митного контролю займає приблизно 10-15 хвилин, якщо ви і ваші речі не викликають підозр.

Паспортний контроль в аеропорту.

Після зони митного контролю прямуємо на паспортний контроль. Звертаю вашу увагу, існують кілька стійок:

  • Для громадян Євросоюзу.
  • Для всіх інших пасажирів.

Показуємо паспорт і посадковий талон уповноваженому співробітнику. Він перевіряє ваш паспорт на легальність, переконується у наявності візи (при необхідності) і ставить штамп про проходження державного кордону.

Офіційно ви залишили державу і знаходитеся на нейтральній території.

У посадковому талоні знаходимо інформацію про час посадки на борт/Boarding time (за 20-30 хвилин до вильоту) і номер воріт/Gate.

Якщо в запасі є час, можна прогулятися по магазинах безмитної торгівлі Duty free.

У зазначений час підходимо до воріт і після звірки вашого посадкового талону вас проводять в літак (автобусом або «по рукавах»).

Після приземлення в аеропорту призначення всі вищевказані процедури слід пройти у зворотному порядку:

  • Паспортний контроль
  • Митний контроль
  • Отримання багажу

Отримавши багаж на багажній стрічці, проходимо до виходу з аеропорту.

Залишились запитання? Радо вам допоможемо.
0671603616

 



Сподобалась пропозиція? Бажаєте забронювати або дізнатися більше?
Телефонуйте нашим менеджерам або залиште свій телефон,
і ми Вам обов'язково перетелефонуємо:

(067) 160-36-16, (097) 921-52-05

Я хочу, щоб мені перетелефонували!